VIDEO Premiership: Arsenal u derbiju bolji od Manchester Uniteda

Arsenal je u derbiju 35. kola engleskog Premiershipa savladao Manchester United sa 2:0.
welbeck

Topnici su tokom većeg dijela susreta bili bolji protivnik, a do pobjede su došli u drugom poluvremenu sa dva brza pogotka.

Prvo je Xhaka uz malo sreće pogodio u 54. minuti, a samo tri minute kasnije Welbeck psotiže gol za 2:0.

Ovom pobjedom Arsenal se vratio u borbu za 4. mjesto koje vodi u Ligu prvaka.

Chelsea je prvi sa 81 bodom, a slijedi Tottenham sa 77. Liverpool je na trećem mjestu sa 70 bodova, ali i utakmicom više. Slijedi Manchester City sa 69 i Manchester United sa 65, dok Arsenal sada ima 63 boda i utakmicu manje.