VIDEO Juventus nemoćan protiv Barcelone, bh. reprezentativci loše prošli

U derbiju prve večeri Lige prvaka Barcelona je ugostila Juventus i došla do lagane pobjede, rezultatom 3:0.
FC BARCELONA VS. JUVENTUS FC

Barcelona se na neki način osvetila za prošlogodišnju eliminaciju od Juventusa, pa je na Nou Campu ostvarila laganu i uvjerljivu pobjedu, piše sportsport.ba.

Prvu šansu imao je De Sciglio kod gostiju u šestoj minuti, da bi potom Suarez u 21. minuti uzvratio, ali je Buffon to sjajno odbranio. Do kraja prvog dijela Dembele je imao priliku.

U samoj završnici prvog dijela Suarez je dodao do Messija, koji preciznim rezultatom pogađa za 1:0. Rakitić je u 56. minuti povisio na 2:0 nakon što je odbijanac pospremio u mrežu Juventusa, a tačku na i stavio je Messi drugim golom u 69. minuti.

Dodajmo da je bh. reprezentativc Miralem Pjanić igrao 90 minuta za svoj tim. Sličnu je pobjedu, samo u gostima, ostvario Sportingm koji je očitao lekciju Olympiakosu, savladavši ga 3:2. Strijelci su bili Doumbia, Martins i Fernandes., a Pardo u finišu dao dva gola za Grke. Grupa D, 1. kolo: Barceona - Juventus 3:0 (Messi 45, 69, Rakitić 56) Olympiakos - Sporting 2:3 (Pardo 90, 93/ Doumbia 2, Martins 13, Fernandes 43).

All Goals & highlights - Barcelona 3-0 Juventus... by goalsarena2017

GRUPA A

Manchester United – Basel 3:0 (Fellaini 35, Lukaku 53, Rashford 84)

Benfica – CSKA 1:2 (Seferović 50 / Vitinho 63 pen., Zhamaletdinov 71)

GRUPA B

Bayern – Andrlecht 3:0 (Lewandowski 12 pen., Alcantara 65, Kimmich 90)

Celtic – PSG 0:3 (Neymar 19, Mbappe 34, Cavani 40 pen., 85, Lustig 84 ag.)

GRUPA C

Roma – Atletico Madrid 0:0

Chelsea – Qarabag 6:0 (Pedro 5, Zappacosta 30, Azpilicueta 55, Bakayoko 71, Batshuayi 76, 82)

GRUPA D

Barcelona – Juventus 3:0 (Messi 45, 69, Rakitić 56)

Olympiacos – Sporting Lisabon 2:3 (Pardo 90, 93 / Doumbia 2, Martins 13, Fernandes 43)