VIDEO Drama na Pecari: Široki Brijeg na penale osvojio Kup BiH

Fudbaleri Širokog Brijega osvajači su Kupa Bosne i Hercegovine za sezonu 2016/17.
penal1

Za fudbalere Širokog Brijega ovo je treći naslov Kupa u historiji, a ovaj još više dobija na značaju, s obzirom na to da donosi plasman u Evropu.

Sarajevo je u regularnom dijelu utakmice slavilo sa 1:0, revanširavši se tako domaćinu za poraz od 1:0 na Koševu prije sedam dana. Jedini gol na utakmici postigao je Amer Bekić iz penala u 64. minuti.

NK Široki Brijeg - FK Sarajevo / 0:1 Bekić (p) by clipsbh

Rezultat bi na kraju vjerovatno bio drugačiji da je Crnkić u 17. minuti iskoristio kolosalnu šansu. Međutim, napadač Sarajeva je sa nekoliko metara promašio doslovno prazan gol.

NK Široki Brijeg - FK Sarajevo / Crnkić... by clipsbh

Nakon što je utakmica okončana rezultatom 0:1, odmah se pristupilo izvođenju penala.

Kod Sarajeva su bili neprecizni Husejinović i Rustemović, dok je jedini penal kod Širokog promašio Krstanović. Pogađali su Ivanković, Barišić, Ćorić, Čabraja (Široki Brijeg) i Almir Bekić, Ahmetović (Sarajevo).