Fudbal Sport Sport

Tottenham upisao 20. pobjedu u sezoni, na Wembleyju pao Leicester

U okviru 26. kola engleske Premier lige, Tottenham je na Wembleyu savladao ekipu Leicester Citya rezultatom 2:1 u veoma uzbudljivoj utakmici.

Prvo poluvrijeme je bilo dosta čvrsto sa obje strane, napadale su obje ekipe, ali realizacija nije bila na nivou. Ipak ekipa Tottenhama stiže do prednosti u 33. minuti preko Sancheza koji postiže pogodak glavom na asistenciju Eriksena. Sa tim rezultatom se i otišlo na odmor.

Drugo poluvrijeme je bilo dosta turbulentnije. Dosuđen je bio penal za Leicester, a Vardy je odlučio ući u igru kako bi izveo kazneni udarac. Međutim Lloris mu brani udarac i tako Leicester propušta veliku priliku da poravna rezultat.

Kazna je već stigla u 63. minuti kada je Eriksen zabio lijep pogodak i tada se činilo da je sve gotovo.

Međutim Vardy se uspio iskupiti za promašeni penal i golom u 76. minuti vraća Lisice u utakmicu.

Reprezentativac Engleske Jamie Vardy je ponovo imao veliku šansu u 82. minuti, međutim njegov udarac je završio preko gola.

Inicijativa gostiju se na kraju nije isplatila, a Son se pobrinuo da stavi tačku na ovu utakmicu. Koreanac je ostao sam na polovini Leicestera i na kraju je uspio savladati Schmeichela za konačnih 3:1, a Vardyu ostaje da žali za propuštenim prilikama.