Šveđani zaustavili Musu i porazili Zmajeve u Zenici

Košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je večeras od selekcije Švedske u Zenici rezultatom 88:72 u okviru pretkvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2019. godine u Kini.
1000_1502567575bih-svedska2

Naš tim je bolje otvorio utakmicu i nakon pet minuta igre u Zenici izabranici Duška Vujoševića imali su pet poena prednosti (14:9). U nastavku prve četvrtine Šveđani su zaigrali nešto bolje, a na isteku prvih deset minuta Pahlmblad je pogodio trojku i izjednačio rezultat (23:23).

Gosti serijom 5:0 otvaraju drugu četvrtinu i dolazi do vodstva rezultatom 28:23. Uzvratili su Adin Vrabac i Obrad Tomić pa smo se vratili u rezultatski egal. Šveđani su u završnici prvog poluvremena opet uspjeli napraviti razliku i na odmor su otišli s velikih plus osam (44:36).

Šveđani su na samom otvaranju drugog poluvremena došli do dvocifrene prednosti (49:39). Nakon pet minuta igre u trećoj četvrtini Šveđani su i dalje imali prednost (51:44), a gosti u finišu treće četvrtine dolaze i do velikih plus 12 (60:48).

Švedska je nakon nešto više od dvije minute igre u posljednjoj četvrtini došla do plus 14 (70:56). Do kraja susreta izabranici Duška Vujoševića nisu se uspjeli vratiti, pa su gosti slavili rezultatom 88:72.

Najefikasniji u našim redovima bio je Musa sa 12 poena, dok je Tomić postigao 11. Kod Švedske 18 poena postigao je Massamba, dok je 15 postigao Eriksson.

U drugom susretu Armenija je zabilježila pobjedu 92:78 protiv Slovačke s kojom će BiH igrati nardni susret u Bratislavi 16. avgusta u 18 sati.