Ostali sportovi

Bankrot Rukometnog saveza BiH: Uposlenici od danas ne dolaze na posao

Navode da već sedamnaest mjeseci nisu dobili platu, a zbog neuplaćenih doprinosa nisu u mogućnosti da ovjere zdravstvene knjižice. “Strpljivo smo čekali promjene koje su nam obećavali. Zbog odigravanja utakmica kvalifikacija za evropsko prvenstvo muške rukometne reprezentacije BiH uložili smo posljednje napore kako bi bile odigrane i organizovane, te kako RSBiH ne bi snosio posljedice

Damir Džumhur: Cilj za narednu sezonu je top 20 igrača svijeta

Džumhur je danas u Sarajevu imao posljednje obraćanje za ovu godinu nakon sezone u kojoj je ostvario historijski uspjeh bh. tenisa. Prema njegovim riječima, ovo je bila njegova najuspješnija sezona u dosadašnjoj karijeri u kojoj je osvojio dva ATP turnira, odigrao finale i nekoliko polufinala, a posebno uspješnim ocijenio je drugi dio sezone. “Šansa da

Džumhur: Iza mene je sezona iz snova, neću se zaustaviti ovdje

Iza mene je sezona iz snova, pogotovo sami kraj. Sada sam pun sampouzdanja i mogu reći da je ovo najbolja sezona u mojoj karijeri – izjavio je najbolji bosanskohercegovački teniser Damir Džumhur nakon što mu je danas uručena nagrada ”Simposara” za najboljeg sportistu u BiH. Džumhur naglašava da svaki sportista priželjkuje ovakav kraj sezone, te

Rukometna reprezentacija BiH poražena od Estonije u Talinu

Izabranici selektora Bilala Šumana večeras su u Tallinu poraženi od selekcije Estonije sa 29:25. Rukometaši BiH su u prvom meču ove dvije selekcije u Sarajevu u potpunosti nadigrali Estonce i očekivali se da i večeras ponove uspjeh. No, u Tallinnu su pokazali premalo da bi slavili protiv raspoloženog domaćina. Tokom cijele utakmice Estonci su imali

(VIDEO) Džumhur izgubio živce pa raspalio reketom u pod

Damir je servirao za prvi set kod 5:4, no prvo je promašio čisti smash nakon čega si je sarkastično govorio “Bravo! Bravo!”, a u sljedećem poenu je lagani forhend slice poslao metar u aut. – Gadi mi se tenis- urlao je Džumhur, izgubivši servis, ali ipak na kraju dobio tie-break. U 13. igri drugog seta propustio

Džumhur izgubio od Tsonge u 2. kolu turnira u Beču

Džumhur je u 1. kolu izbacio Litvanca Ricardsa Berankisa, ali nije uspio savladati 15. tenisera svijeta Tsongu, u njihovom prvom međusobnom meču. Iako je Sarajlija dobio prvi set nakon ”tie breaka”, Tsonga nije dopustio da se to dogodi u drugom setu koji je završen na isti način. Džumhur je u ”tie breaku” drugog seta imao

Rukometaši BiH danas protiv Estonije otvaraju kvalifikacije za SP

Revanš utakmica na programu je 28. oktobra u Tallinu. Selektor Bilal Šuman na pres-konferenciji je kazao, da će bh. tim u  ovom dvomeču imati  na raspolaganju široku bazu igrača, te da je u tome prednost BiH nad  protivnikom. “Uime stručnog štaba obećavam veliku borbu, nadamo se ogromnoj podršci navijača. Selekcija Estonije u Sarajevo dolazi s

Bh. rukometaši počeli pripreme za Estoniju

Selektor Bilal Šuman uoči okupljanja suočio se s otkazima trojice igrača – Duška Čelice, Marka Tarabochije i golmana Nebojše Grahovca, zbog čega je uputio naknadne pozive dvojici srednjih bekova. Na pripreme su pozvani Goran Daničić iz banjalučkog Borca te Adnan Harmandić iz visočke Bosne, kao i golman francuskog Caena Denis Serdarević. Prvi meč u kvalifikacijama rukometaši BiH