Košarka

Zmajevi puni optimizma: Košarkaši BiH večeras protiv Švedske

Izabranici selektora Duška Vujoševića nakon pobjeda nad Slovačkom i Armenijom puni optimizma dočekuju meč sa Šveđanima koji su im nanijeli jedini poraz u pretkvalifikacijama. Vujošević je uvjeren da njegovi izabranici mogu do još jedne pobjede, ali smatra da će prvi u grupi biti onaj tim koji dođe do pobjede u gostima. Naime, sve ekipe u

Zmajevi brojali do 98: BiH razbila Armeniju, i sada je lider grupe

Većim dijelom prve četvrtine naši košarkaši su vodili protiv Armena, no trojkama su se gosti uspijevali vraćati i nisu nam dozvoljavali da se odmaknemo na neku ozbiljniju prednost, piše SportSport.ba. Bilo je 4:0, 6:2, 19:13, ali Armeni su preko svojih raspucanih šutera poput Boatrighta ili Tatevosyana održavali korak za razigranim Zmajevima, koji su bili izuzetno

VIDEO Košarkaši BiH savladali Slovačku, Musa ubacio 32 poena

Košarkaši BiH tako su nakon poraza u Švedskoj došli do prve pobjede u kvalifikacijama. Slovaci su u dvorani ”Mirza Delibašić” KSC Skenderija parirali najboljim košarkašima BiH samo u prvom poluvremenu koje je okončalo rezultatom 38:33 u korist našeg tima. Treća četvrtina donijela je još bolju igru izabranika selektora Duška Vujoševića koji do kraja povećavaju prednost

Selektor Vujošević odgovorio na provokacije Dodika

Vujošević se, između ostalog, osvrnuo i na provokaciju Igora Dodika, generalnog menadžera Igokee, koji je uoči susreta protiv Švedske na Twitteru napisao “Puna podrška momcima iz Igokee. Multietničnost na djelu. Vidimo se u budućim kvalifikacijama kada samostalna Republika Srpska bude igrala”. “Kada se Igor Dodik oglasio na Twitteru, mislio sam da je šala. Nisam nacionalista. Ovom

Košarka: Bh. juniori večeras protiv Srbije za polufinale EP-a

Uoči četvrtfinala, selektor reprezentacije BiH Boris Džidić prepustio je Srbiji ulogu blagog favorita. “Prije svega čestitao bih igračima na važnoj pobjedi nad Slovenijom, pogotovo na način na koji smo to uradili gdje smo u zadnjih pet minuta serijom 14:0 okrenuli rezultat i dobili utakmicu. Znam da to možda ne izgleda najljepše za naše navijače ali

Prokockana pobjeda: Borbeni Zmajevi poraženi u Švedskoj na startu pretkvalifikcija za Svjetsko prvenstvo

Na taj način bh. tim porazom je počeo pretkvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019. godine. Utakmica se igrala u Norrkopingu, a izabranici Duška Vujoševića težili su da ostvare trijumf koji bi im donio dosta optimizma i samopouzdanja pred nastavak pretkvalifikacija. Ipak, nisu uspjeli. Podmlađeni i neiskusni bh. tim pružio je dobar otpor favorizovanim Šveđanima. Domaći bolje