Košarka

Zanimljiva poruka na patikama Jusufa Nurkića

Bosanskohercegovački centar jedan je od glavnih igrača Portland Trail Blazersa, a to potvrđuje sjajnim partijama. Naš košarkaš jedan je od rijetkih sprotista iz Bosne i Hercegovine koji se ne libi govoriti ili pisati o svemu što se dešavalo u našoj zemlji tokom agresije u periodu od 1992. do 1995. godine. Nurkić piše i govori ono

Sjajni Musa predvodio Cedevitu u trijumfu protiv MZT-a

Hrvatski prvak je već u prvih 10 minuta stvorio veliku prednost, ali su gosti uspjeli pred kraj druge četvrtine približiti na samo četiri razlike. Cedevita se ponovo uozbiljila i početkom drugog poluvremena ponovo je otišla i na 16 razlike. Iako je MZT do kraja treće četvrtine smanjio na 62:55, u posljednjih deset minuta nije mogao

Bazarević nakon poraza Rusije: Nismo igrali toliko loše, ali je BiH igrala odlično

Selektor gostujuće ekipe Sergei Bazarevič pohvalio je igru naše reprezentacije. Rekao da je selekcija BiH sasvim zasluženo upisala pobjedu, a da njegovi igrači nisu postizali poene u trenucima kada su im najviše trebali.”Čestitam našem protivniku na sasvim zasluženoj pobjedi. Imali smo svoje prilike, ali nismo pogađali i nismo bili dobri u skoku u trenucima kada

Fenomenalna pobjeda BiH nad favorizovanom Rusijom

Rusi su bolje otvorili susret i u prvih pet minuta konstantno imali prednost. Međutim, nakon toga igrači Duška Vujoševića brzo su se konsolidovali te su uzvratili pa potom i poveli ali  to vodstvo nisu uspjeli zadržati dok kraja prve četvrtine, koju su Rusi završili u svoju korist 21:20. U drugoj četvrtini najveću prednost gosti su

Humanost na djelu: Košarkaški Zmajevi podržali projekat “Obrok za sve”

Naime, košarkaši BiH su se fotografisali s jedinstvenim humanitarnim brojem 17001 i sloganom „jedan poziv, jedan obrok“. Na taj način su pozvali građane BiH da podrže projekt u sklopu kojeg više od 300 socijalno ugroženih porodica i pojedinaca dobivaju obrok, saopćeno je iz Udruženja Pomozi.ba. Korisnici projekta „Obrok za sve“ su stare, bolesne i iznemogle

Duško Vujošević: Rusija je apsolutni favorit, ali je moguće iznenađenje

Pod vodstvom selektora Duška Vujoševića najbolji košarkaši naše zemlje okupili su se u ponedjeljak u Sarajevu, a do susreta s Rusima obavit će još četiri treninga. Selektor Vujošević na pres-konferenciji je kazao da su se igrači s entuzijazmom odazvali, da su svi dali maksimum na prvom trenigu. – U svijetu koji je postao predvidljiv, sport

Gosti su puno bolje otvorili meč i nakon prve četvrtine imali prednost od devet poena razlike, da bi Trail Blazersi u drugoj četvrtini zaigrali puno bolje, preokrenuli rezultat i na poluvrijeme otišli s prednošću od četiri poena razlike. Portland je na početku treće četvrtine povećavao svoju prednost do deset poena razlika, ali se Orlando vratio