Fudbal

VIDEO Ubjedljiva pobjeda Zmajeva protiv Lihtenštajna na otvaranju kvalifikacija

U prvom susretu grupe 8 kvalifikacija izabranici selektora Vinka Marinovića danas su u Zenici pobijedili selekciju Lihtenštajna sa 6:0 (3:0). Golove su postigli Hadžiahmetović (10.), Gojak (13.-11 m), Aganspahić (20.), Kuzmanović (82., 90.) i Beganović (83.). Za BiH su nastupili: Karačić, Čivić, Mihojević, Radeljić, Memija, Ređić (od 82. Lončar), Gojak, Kuzmanović, Aganspahić (od 69. Beganović),

Uprkos porazu: Kadeti Bosne i Hercegovine se plasirali na EURO

Ovaj poraz bio je dovoljan našoj selekciji da se po drugi put plasira na EURO, ovaj put kao jedna od sedam najboljih drugoplasiranih ekipa. Pobjednik susreta odlučen je u 15. minuti kada je jedini pogodak na Gradskom stadionu u Bijeljini postigao Gibson poslije asistencije Kirbyja. Englezi su bili bolji tim u prvom poluvremenu, i na

VIDEO Kvalifikacije U-21: Eurogol Hadžiahmetovića, BiH protiv Lihtenštajna nakon 20 minuta vodi 3:0

Prvi protivnik je slabašni Lihtenštajn, kojem će, sudeći po početku utakmice, mladi Zmajevi napuniti mrežu do vrha. Nakon 20. minuta igre BiH već vodi 3:0. Strijelci su bili Hadžiahmetović u 10, Gojak u 13. iz penala i Aganspahić u 20. minuti. Posebno vrijedi izvdvojiti fenomenalan gol Ahmetspahića. BiH – Lihtenštajn / 1:0 Hadžiahmetović sjajan… by

Provjera Zmajeva: Utakmica BiH-Albanija u direktnom prenosu na FACE TV

Selektor Mehmed Baždarević ističe da će našem timu nedostajati nekoliko igrača, ali da je i pored toga sastavio ekipu “koja će znati da odgovori kvalitetnoj selekciji Albanije”. – Ova će nam utakmica poslužiti da pokušamo nešto novo. Imamo dosta vremena do kvalifikacionog meča s Grčkom, te ćemo se koncentrisati na prijateljski meč s dobrom ekipom.

Ništa od Evropskog prvenstva: Juniori BiH poraženi od Bugara

U 3. kolu Elitne faze naši mladi igrači izgubili su od Bugarske 3:1. Za odlazak na EP bio im je dovoljan i neriješen rezultat, s obzirom da su u drugoj utakmici Francuska i Izrael odigrali bez golova. Naša reprezentacija završila je mjesto na drugom mjestu u grupi. Bugari su poveli iz penala već u 5.

Baždarević pred Albaniju: Prilika da isprobamo nove igrače

Selektor Mehmed Baždarević navodi da je osnovni cilj da isproba nove igrače u timu kao i određene varijante koje bi mu mogle poslužiti u budućnosti. Kada je u pitanju sastav, ističe da i dalje ima dilema s kojim igračima će početi meč, ali da će nakon treninga imati mnogo više informacija. – Nedostaje nam par

Nakon Pjanića: Protiv Albanije i bez Bičakčića

Mada se radi o lakšoj povredi zgloba, nakon jednog nezgodnog udarca sinoć na treningu, stručni štab nogometne reprezentacije BiH odlučio je da ništa ne rizikuje, te da se Bičakčić poštedi nastupa na ovoj prijateljskoj utakmici. – Ne radi se ni o kakvoj ozbiljnoj povredi – kazao je selektor Baždarević za portal Nogometnog saveza BiH. –

VIDEO Četiri na jedan: Vjerujete li da je golman ovo odbranio?

Da stvar bude zanimljivija, Andrade nije promašio okvir gola, nego je golman Blegrana Lucas Acosta – odbranio njegov udarac. Istina, Andrade je traljavo šutirao, ali ga to nimalo ne opravdava. U sudijskoj nadoknadi vremena četverica igrača Rivera istrčala su kontranapad, ali nisu postigli gol. Srećom po njih, u tom trenutku su vodili 2:1, a protivnik

Kvalifikacije za EP: Mogu li bh. juniori večeras ispisati historiju

U susretu s Bugarima (19 sati), izabranici selektora Karačića imaju priliku ispisati historiju. Naša i reprezentacija Bugarske trenutno su na prvom, odnosno drugom mjestu, s tim da mi imamo bolju gol-razliku. Samo prvoplasirana ekipa ide na EP. Dakle, s pobjedom smo sigurno prvi. Moguće je da se EP-a domognemo i neriješenim rezultatom. Tada bismo bili