Fudbal

Potvrđeno iz Saveza: Jedna od opcija je novi ugovor Mehmedu Baždareviću

Mehmedu Baždareviću ugovor je istekao prije sedam dana, kada smo u Tallinnu savladali Estoniju (2:1) u posljednjem meču kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo koje će se naredne godine igrati u Rusiji. Pobjeda protiv Estonaca bila je pirova, jer smo tri dana ranije porazom od Belgije na Grbavici (3:4) izgubili sve šanse za plasman u baraž. Samim

Džeko i Spahić odali počast tragično stradalim Ljutim Krajišnicima

Bivši i sadašnji kapiten reprezentacije Edin Džeko i Emir Spahić, odali su počast trojici navijača BiH, pripadnika grupe “Ljuti Krajišnici”, koji su vraćajući sa utakmice u Kaunasu, prije četiri godine, stradali u saobraćajnoj nesreći. Nakon historijske pobjede naše selekcije protiv reprezentacije Litvanije 15. oktobra 2013. godine, trojica Ljutih Krajišnika Hasib Mahmić, Vildan Pehlić i Almir

Kodro neće, otpao i Prosinečki: Sve je manje kandidata za klupu fudbalske reprezentacije BiH

Nakon što je nedavno bivši selektor reprezentacije Bosne i Hercegovine Meho Kodro izjavio kako je neozbiljno razgovarati o preuzimanju reprezentacije dok ga još nitko iz Saveza nije kontaktirao, sada je izvjesno kako ni Robert Prosinečki neće biti novi selektor “Zmajeva”. Prosinečki je završio ugovor s fudbalskim savezom Azerbajdžana, a sada ima priliku nastaviti trenerski posao

Lulić pokorio Torino: Juventus nemoćna bez Pjanića

Juventus je pred svojim navijačima poražen od Lazija rezultatom 2:1. Domaći su poveli golom Coste u 24. minuti i to je bio rezultat prvog dijela utakmice. Gosti iz Rima se bude, te u nastavku dolaze do preokreta. Immobile  u 47. minuti poravnava rezultat, a isti igrač sedam minuta kasnije golom iz penala pogađa za potpuni

Meho Kodro o eventualnom preuzimanju Zmajeva

Ovom bivšem selektoru sjajno ide u Servetteu s kojim je na vrhu druge švicarske lige. Nakon pobjede protiv Vaduza 2:0 se osvrnuo na potencijalno preuzimanje Zmajeva. “To su glasine, niko me nije kontaktirao iz saveza, iako me novinaru zovu, no iz poštovanja prema klubu i prijatelju Baždareviću neću ništa komentarisati” rekao je Kodro, prenosi Goal.

Kodro, Osim, Prosinečki mogući nasljednici Baždarevića

BiH je ostala bez plasmana na veliku smotru, završivši na trećem mjestu sa 17 bodova, dva manje od drugoplasirane Grčke, mjesta koje vodi u dodatne kvalifikacije, te 11 poena zaostatka u odnosu na Belgiju koja direktno ide u Rusiju. Nakon kvalifikacija i još jedne propuštene šanse da se ode na veliko takmičenje, te poslije očiglednog