Sport

VIDEO Arsenal i Chelsea u finalu FA kupa

Nakon što je u subotu plasman u finale izborio Chelsea pobjedom nad Tottenhamom (4:2), u nedjelju je Arsenal u drugom polufinalu, nakon produžetaka, pobijedio Manchester City 2:1. City je poveo u 62. minuti golom Sergia Aguera, a devet minuta kasnije izjednačio je Nacho Montreal. Rezultat se dalje nije mijenjao pa je susret otišao u produžetak,

Krupa odnijela bod iz Sarajeva, Željo slavio u gostima

Rezultati susreta 5. kola nogometne Lige za prvaka Bosne i Hercegovine: Sarajevo – Krupa 1:1 (0:0) Radnik – Željezničar 0:1 (0:0 22. aprila: Sloboda – Zrinjski 0:0 Tabela: 1. ŽELJEZNIČAR 27 16 7 4 34:16 55 2. ZRINJSKI 27 15 9 3 44:19 54 3. SARAJEVO 27 13 11 3 34:18 50 4. RADNIK 27

Nadal osvojio desetu titulu u Monte Carlu

U finalu je savladao sunarodnika Alberta Ramosa Vinolasa sa 6:1, 6:3 i osvojio 10. naslov u kneževini, a ukupno  70. u karijeri. Nadal je ubjedljivom pobjedom odbranio naslov i postao prvi igrač koji je na jednom masters turniru slavio deset puta. Dominirao je tokom čitavog meča  i zasluženo došao do novog trofeja na zemljanom terenu,

Barcelona odustala od svog nauma: Neymar neće igrati u El Clasicu!

“Sprema li se skandal u najvećem nogometnom derbiju današnjice – El Clasicu?”, glasilo je pitanje katalonskih i madridskih medija nakon što je procurila vijest da suspendirani Neymar putuje u Madrid na El Clasico. “Slažem ekipu sa i bez Neymara u sastavu”, rekao je Luis Enrique u subotu. Nešto nakon 10 sati ujutro, sat vremena uoči

NBA: Jusuf Nurkić ponovo na parketu

U svom prvom nastupu u završnici NBA lige centar košarkaške reprezentacije Bosne i Hercegovine sa ekipom Portlanda u gostima je poražen od Golden State Warriorsa sa 119:113. Nurkić je za 17 minuta igre postigao dva poena uz 11 skokova i četiri asistencije. Warriorse, koji vode seriji sa 3:0, predvodili su Steph Curry sa 34 poena

Derbi na Tušnju: Sloboda i Zrinjski bez golova u Tuzli

U 90 minuta utakmice, Zrinjski je pokazao više, a ovim rezultatom mogu biti više zadovoljni domaćini. -Slavlje bi bilo da smo osvojili tri boda. Teško gostovanje, kvalitetna ekipa koja je bila motivirana. Ekipa je zaslužila bod. Mislim da smo imali više prilika i dominirali smo svih 90 minuta. Mislim da smo mi ti koji trebamo

Larisa Cerić osvojila je bronzanu medalju na Evropskom prvenstvu u Varšavi

Dvadesetpetogodišnja Travničanka, članica Judo kluba Nippon iz Sarajeva, u kategoriji više od 78 kg u četiri borbe zabilježila je tri pobjede uz jedan poraz. Na startu kvalifikacija savladala je Hrvaticu Ivanu Marinić, u 2. kolu je poražena od nove evropske prvakinje Bjeloruskinje Marine Slutskaje, u repesažu je bila bolja od Mađarice Mercedesz Szigetvari, a u