Rukomet: Ubjedljiva pobjeda Zmajeva protiv Finske

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine ostvarila je ubjedljivu pobjedu protiv Finske u 4. kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.
rukomet_reprezentacija

Izabranici Bilala Šumana u Goraždu su, uz podršku sjajne publike, slavili rezultatom 34:23

To je bila naša druga pobjeda protiv Finaca, kojom smo se vratili u igru za plasman na EP. Predstoje nam domaća utakmica protiv Španije i ključno gostovanje Austriji u Beču.

Protiv Finaca naši rukometaši su konačno odigrali utakmicu koju smo mi navijači mogli gledati u miru, bez trošenja živaca. Na samom početku stvorili smo prednost od sedam golova, koja je povremeno išla i na plus 10. Poluvrijeme smo završili sa 19:12.

U istom ritmu je nastavljeno i drugo poluvrijeme, a kako se utakmica primicala kraju naša prednost je rasla do konačnih 34:23.