Rukomet: Pobjeda Zmajeva u Finskoj, ostali smo u igri za EP

Rukometna reprezentacija BiH ostvarila je prvu pobjedu u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvu.
rukomet_reprezentacija

Nakon dva uvodna poraza od Španije i Austrije, naši rukometaši su danas savladali Finsku na njihovom terenu u Vantaau rezultatom 27:32.

Zmajevi su odlično otvorili utakmicu i poveli 0:4. Nakon toga se igralo u serijama, pa su Finci smanjili na 4:5, a nakon toga naša reprezentacija odlazi na 4:10. Finci ponovo dolaze na 8:10, da bi se na odmor otišlo sa 10:15 za našu reprezentaciju.

U drugom poluvremenu Zmajevi su imali i šest razlike (14:20), ali su se Finci nekoliko puta vraćali na dva ili tri gola zaostatka.

Na pet minuta do kraja bilo je 24: 27 za BiH. Do kraja smo uspjeli očuvati prednost i u samoj završnici da dva lagana gola došli do konačnih plus pet.

Odličnu partiju pružio je naš golman Benjamin Burić, kao i Marko Panić koji je postigao deset golova.

Narednu utakmicu igramo ponovo sa Finskom, u nedjelju u Goraždu.