Fudbal Sport Sport

Premijer liga BiH: Pobjeda Sarajeva nad Krupom

Fudbaleri Sarajeva pobijedili su ekipu Krupe s 2:1 u susretu 21. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Izabranici trenera Husrefa Musemića teže od očekivanog su došli do pobjede nad posljednjeplasiranim timom u ligi, iako su veći dio susreta u potpunosti dominirali. Novom pobjedom dodatno su se učvrstili na liderskoj poziciji na tabeli.

Do vodstva su domaći došli već u 4. minuti, kada je Halilović zatresao mrežu nakon lijepe akcije po desnoj strani.

Nakon postignutog pogotka činilo se da će Sarajevo do vrha napuniti mrežu gostiju. No, uprkos velikom broju prilika, od kojih je najbolju imao Handžić u 26. minuti kada je njegov udarac glavom, uz pomoć prečke, zaustavio golman Marković, mreža gostiju je mirovala.

U 36. minuti hladan tuš za domaće navijače. Nikodijević je iskoristio lošu reakciju odbrane Sarajeva i pogodio gol za izjednačenje.

Ipak, u 73. minuti Sarajeva dolazi do novog vodstva. Halilović je ubacio loptu sa lijeve strane u peterac gostiju gdje se dobro snašao Ahmetović i ispred Markovića poslao loptu u mrežu.

Krupa je u finišu imala priliku za novo izjednačenje, ali su domaći uspjeli sačuvati mrežu.

Čelik golom Dilavera u 90. minuti osvojio bod na Tušnju

Novi šef stručnog štaba Tuzla Cityja Mirza Varešanović debitovao je na klupi tuzlanskog tima remijem (1:1), iako je do posljednjeg trenutka susreta izgledalo da će važne bodove osvojiti domaća ekipa.

Već u 11. minuti Tuzla City je poveo golom Voje Ubiparipa s 11 metara.

Prethodno je loptu u šesnaestercu Zeničana rukom zaustavio Luka Miletić. Sudac Luka Bilbija iz Prijedora odmah je pokazao na „bijelu tačku“, a Miletiću žuti karton.

Mogli su domaći i povećati prednost iz nekoliko situacija, od kojih je najbolju imao u 81. minuti Nermin Crnkić, ali je loptu na samoj gol liniji zaustavio neko od zeničkih igrača.

Mada su se uglavnom branili, igrači Čelika su u posljednjih dvadeseatk minuta utakmice krenuli energičnije i to im se isplatilo.

U sudijskoj nadoknadi neopreznost domaće odbrane iskoristio je Haris Dilaver postigavši vrijedan gol za jedan bod.