Fudbal Sport Sport

Pogledajte prvi ovosezonski gol Edina Džeke za koji mu je bilo potrebno 12 minuta na terenu

Fudbaleri Rome deklasirali su Tor Sapienze sa 12:0 u prvoj prijateljskoj utakmici u novoj sezoni.

Strijelac jednog gola za Vučicu bio je i Edin Džeko, kapiten fudbalske A reprezentacije Bosne i Hercegovine.

Dijamant nije bio starter, a u igru je ušao početkom drugog poluvremena. Za ovosezonski prvjenac bilo mu je potrebno 12 minuta, jer je protivničku mrežu zatresao u 58. minuti.

Nakon centaršuta s desne strane Džeko je s vrha peterca bez problema zatresao protivničku mrežu.

Osim gola upisao je i sjajnu asistenciju. U 48. minuti sjajnom asistencijom proigrao je Cengiza Undera, koji je pogodio za 6:0.