Fudbal Sport Sport

Majstorija Čurjurića: Željo slavio na Tušnju i preuzeo lidersku poziciju

Fudbaleri Željezničara ostvarili su četvrtu ovosezonsku pobjedu u BHT Premijer ligi Bosne i Hercegovine.

Plavi su večeras sa 2:0 u 6. kolu savladali Tuzla City i tako se ponovo probili na lidersku poziciju, nakon nekompletnog kola.

Izabranici trenera Milomira Odovića imali su inicijativu većim dijelom utakmice. U prvom dijelu su propustili nekoliko prilika, a svoje šanse imali su i domaći. Ipak, do poluvremena se mreže nisu tresle.

Odlučujući momenat dogodio se u 56. minuti. Sulejman Krpić asistirao je Ivanu Čurjuriću, koji je topovskim udarcem iz prve “pocijepao” mrežu gola domaćeg tima.

Domaći su u nastavku meču pokušali stići do izjednačenja, ali odbrana Želje djelovala je sigurno i nije dozvolila da ugroze gol Vedrana Kjosevskog.

S druge strane rezervista Ognjen Vranješ u 93. minuti potvrdio je trijumf Sarajlija nakon sjajne akcije koju je izveo sa Dženanom Zajmovićem.