Kvalifikcije za SP: Odbojkašice BiH nakon lavovske borbe poražene u pet setova od Španije

Ženska odbojkaška reprezentacija BiH doživjela je drugi poraz u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo. Nakon pet setova velike borbe bolja od naše selekcije bila je reprezentacija Španije.
bih-spanija-odbojka5

Najbolje bosanskohercegovačke odbojkašice bolje su otvorile susret protiv ekipa koja koja je imala ulogu favorita u ovom meču. Ipak, sjajna igra igračica selektora Gorana Nešića rezultirala je vodstvom 1:0 nakon što su naše odbojkašice, poslije 30 minuta igre, prvi set riješile u svoju korist rezultatom 25:22.

Žestoka borba za svaki poen vodila se i u drugom setu, no ovoga puta Špankinje su bile te koje su se radovale na kraju drugog seta. Set koji je trajao pola sata pripao je protivnicama rezultatom 25:20.

Revanš naše selekcije uslijedio je u trećem setu. Predvođene kapitenkom Edinom Begić odbojkašicama BiH bilo je potrebno 28 minuta da osvoje treći set i povedu s 2:1. Rezultat u trećem setu bio je identičan onom iz drugog, ali je ovoga puta prva do 25. poena stigla naša selekcija.

Velika borba vodila se i u četvrtom setu u kojem su od početka do kraja vodile španske odbojkašice, a poslije 34 minute igre s 25:23 izjednačile se rezultat na 2:2.

U "odbojlaškoj lutriji", kako češto nazivaju peti set, bolje su se snašle iskusne Špankinje i nakon 15:10 stigle do pobjede od 3:2 u setovima.

Koliko je neizvjesna utakmica bila svjedoči i poen količnik. Španija je osvojila 107, a BiH 103 poena na večerašnjem meču.