Košarkaška Liga 6: Igokea nanijela prvi poraz Slobodi u Mejdanu

Utakmicama petog kola nastavljena je borba za prvaka Bosne i Hercegovine i košarci.
sloboda-latifagic

U jednom od derbija Sloboda je kao domaćin u Mejdanu poražena od Igokee iz Aleksandrovca, što je Tuzlaima bio prvi poraz ove sezone u Mejdanu. Rezultat je glasio 60:74 (20:17, 8:23, 17:16, 15:18).

Ključnom se ispostavila druga četvrtina, koju su gosti dobili rezultatom 8:23. Sloboda je dobro otvorila meč i parirala prvaku BiH, te prvu četvrtinu riješila u svoju korist rezultatom 20:17.

Ipak gosti pred kraj poluvremena prave veliku seriju, koja se ispostavila nedostižnom za Tuzlake.

Nakon 11 uzastopnih pobjeda u Mejdanu ove sezone, tuzlanski košarkaši doživjeli su prvi poraz, a ukupno drugi u Ligi 6.

Goste je do pobjede predvodio bivši igrač tuzlanskog kluba Draško Albijanić sa 15 poena, dok su Đorđe Milošević i James Robinson postigli po 11 poena.

U ekipi OKK Slobode najefikasniji sa 14 poena bio je Božo Đumić, Almir Hasandić je ubacio 11, a Enes Latifagić 10 poena od kojih osam u prvom poluvremenu.