Juniori BiH u četvrtfinalu Eurobasketa poraženi od Srbije s 32 poena razlike

Juniorska košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras je u Slovačkoj u četvrtfinalu Eurobasketa uvjerljivo poražena od selekcije Srbije rezultatom 50:82.
IMG_6830

Naši košarkaši dobro su ušli u meč i nakon dvije minute igre imali su vodstvo od pet koševa razlike. Ipak, tada se košarkaši Srbije bude te do kraja prve četvrtine i preokreću prednost.

U nastavku očajna igra naših košarkaša, a posebno u skakačkom segmentu gdje je totalnu dominaciju imao srbijanski košarkaš Pecarski sa sedam skokova. Ni Čamparinih 14 poena nije bilo dovoljno pa je Srbija na odmor otišla s velikom prednošću od 13 poena razlike.

Treća četvrtina donijela je totalni raspad naše odbrane pa su srbijanski košarkaši uspjeli da postignu 24 poena i povećaju prednost upravo na 24 koša razlike.

Do kraja meča prednost se samo povećavala pa je naša reprezentacija zabilježila uvjerljiv poraz od 32 poena razlike.

Našu selekciju već sutra od 15:45 sati očekuje duel s Italijom u razigravanju za poziciju od 5. do 8. mjesta na Eurobasketu. Italijani su danas rezultatom 60:72 poraženi od Litvanije, koje će također sutra u polufinalu odmjeriti snage sa Srbijom.