Golgeterska kriza gotova: Džeko počeo da trese protivničke mreže

Bosanskohercegovački napadač Edin Džeko, nakon golgeterskog posta od osam utamica, postigao je pogodak za Romu.

edin_džeko

Roma je povela protiv SPAL-a s 1:0 u 15. kolu Serije A nakon 20 minuta igre, a strijelac vodećeg gola bio je Džeko. Mada, treba reći da je Stephan El Shaarawy poslao fantastičnu loptu za Dijamnta, koji je nakon odličnog primanja uspio da matira gostujućeg golmana u svom stilu.

Nakon kraće golgeterske krize, Edin se vratio pogocima i postigao osmi prvenstveni pogodak, a ovo mu je bila 14. prvenstvena utakmica ove sezone.

Nakon pogodka Edin je promašio dvije izgledne prilike da popravi gol razliku svoga tima.

Do kraja utakmice Vučica je postigla još dva gola i time savladala SPAL sa konačnim rezultatom od 3:1 . Strijelci za Romu bili su i Kevin Strootman u 32, te Pellegrini u 53. minuti. Počasni gol za goste postigao je Viviani u 55. minuti.

Pogledajte najzanimljivije detalje sa utakmice.