Estonci nadigrani u Skenderiji: Operacija “Mundijal 2019” BiH otvorila sigurnom pobjedom

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine slavila je protiv Estonije u prvom meču kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Danskoj i Njemačkoj rezultatom 31:24 (18:10).

Izabranici Bilala Šumana puno bolje su otvorili meč i već u šestoj minuti stekli prednost od 3:0, a Estonci su prvi pogodak postigli tek u 8. minuti susreta.

U 18. minuti Panić je podigrao dvoranu "Mirza Delibašić" u Sarajevu na noge golom za 10:5, a u tim trenucima golman Benjamin Burić imao je šest odbrana. Kako je vrijeme odmicalo, naša prednost je postajala sve veća, s dva pogotka u posljednjoj minuti prvog poluvremena na pauzu smo otišli s prednošću od 18:10.

Na početku drugog poluvremena Panić je odmah postigao gol i povećao našu prednost na devet golova razlike, a onda rukometaši Estonije prave seriju od 5:2, smanjuju našu prednost na šest golova razlike zbog čega je selektor Bilal Šuman odmah zovnuo time-out.

Kako se približavao kraj utakmice Estonci su smanjivali našu prednost, a u jednom trenutku rezultat na semaforu pokazivao je prednost naše ekipe od samo četiri gola, s obzirom na to da smo na početku drugog poluvremena imali čak devet golova prednosti.

Pri rezultatu 25:21 za našu selekciju, Marko Panić postigao je dva brza pogotka i povećao našu prednost na šest golova razlike koja se zahvaljujući seriji od 4:0 povećala na osam (29:21).

Do kraja susreta naši rukometaši su rutinski priveli utakmicu kraju i upisali pobjedu rezultatom 31:24.