Džumhur razbio Struffa u prvom kolu turnira u Sydneyju

Bosanskohercegovački teniser Damir Džumhur plasirao se u drugo kolo ATP turnira u Sydneyju, koji se igra za nagradni fond od 468.910 dolara.
600_150669066915066680471506114609dzumhur

Džumhur, koji je sedmi nosilac na turniru, u prvom kolu pobijedio je Nijemca Jana-Lennarda Struffa, 53. igrača na ATP listi, sa 6:1, 6:4, za 60 minuta igre.

Džumhur je u prvom setu napravio dva brejka, te mu je to bilo dovoljno da isti završi za 28. minuta. I na startu drugog seta oduzeo je servis Nijemcu, koji je uzvratio ribrejkom. Ipak, u sedmom gemu naš teniser napravio je novi brejk, te na kraju dobio set sa 6:4.

Džumhur je lakše od očekivanog stigao do trijumfa, a u meču za plasman u četvrtfinale 25-godišnji Sarajlija igrat će s pobjednikom meča Alex de Minaur (Aus) - Fernando Verdasco (Špa).