Fudbal Sport

Dva gola prednosti za Sarajevo nakon 45 minuta derbija na Grbavici

Fudbaleri Sarajeva vode sa 2:0 protiv Željezničara nakon prvih 45 minuta 118. gradskog derbija, koji se u okviru 25. kola Premijer lige BiH igra na Grbavici.

Ekipa sa Koševa opravdala je epitet favorita i nakon prvog poluvremena ima veliku prednost nad najvećim rivalom. Igračima Sarajeva bilo je potrebno samo četiri minute da dođu do vodstva od dva gola, a strijelci su bili Lazić i kapiten Velkoski.

Lazić se u 11. minuti dobro snašao u šesnaestercu nakon kornera i sa dva metra probacio loptu kroz noge Kjosevskom. Četiri minute kasnije Velkoski je iskoristio veliku grešku odbrane Željezničara i sa nekoliko metara poslao loptu u gol za erupciju oduševljenja na dijelu sjeverne tribine gdje su smješteni gostujući navijači.

Željezničar je imao nekoliko poluprilika preko Zajmovića i Ramovića, ali bez konretne završnice.

U finišu poluvremena Sarajevo je moglo i do trećeg gola, ali je Rahmanović sa 15 metara šutirao pored stative.

Susret na Grbavici prati više od 10.000 navijača, a sudi Irfan Peljto iz Sarajeva.