BiH Vijesti Vijesti

Dan Općine: Održana brdsko-biciklistička utrka “Fikret Krakonja” – Novo Sarajevo 2018

Prvo mjesto u kategoriji pojedinačne nagrade osvojio je Dino Eskija iz OŠ “Malta”, drugo mjesto pripalo je Nedimu Tahiroviću iz OŠ “Malta“, dok je treće mjesto osvojio Ferzudin Zulić iz OŠ “Grbavica II”.

U ekipnom plasmanu prvo mjesto osvojila je ekipa OŠ “Malta”, drugo je zauzela OŠ “Čengić Vila I”, dok je treće mjesto pripalo OŠ “Velešićki heroji”.

Nagrade prvoplasiranima uručio je općinski načelnik Nedžad Koldžo.

Ovogodišnji organizator brdske biciklističke utrke je Biciklistički klub “Trek Team” Sarajevo, a pokrovitelj Općina Novo Sarajevo.

Delegacija Općine Novo Sarajevo, koju je predvodio Općinski načelnik Nedžad Koldžo, predstavnici boračkih udruženja, članovi porodice i prijatelji te učesnici utrke, položili su cvijeće i učenjem Fatihe odali počast Fikretu Krakonji, prvom šehidu općine Novo Sarajevo, koji je na ovom mjestu 21. aprila 1992. godine, poginuo od snajperskog metka u 27. godini života, braneći svoj grad.