Bosna seli u Europa Cup: Ludwigsburg ubjedljiv i u revanš susretu

Bosna Royal je večeras poražena od Ludwigsburga u revanš meču kvalifikacija za Ligu prvaka, a rezultat na kraju meča glasio je 102:59

Bosna-Ludwigsburg

Prvu četvrtinu, ekipa iz Sarajeva je otvorila veoma loše, te su nakon ovog dijela igre imali čak 17 poena zaostatka za Ludwigsburgom, piše "SCsport"

U narednoj četvrtini domaći su nastavili sa odličnom igrom te se na odmor otišlo sa nevjerovatnih plus 33 u korist Ludwigsburga, odnosno rezultatom 54:21.

U drugom poluvremenu, Bosna počinje igrati mnogo bolje, te treću četvrtinu gube sa samo četiri razlike i sa rezultatom 75:38 u korist domaćina.

U posljednjoj četvrtini domaći su stizali i na plus pedeset poena prednosti, ali Studenti su na kraju uspjeli smanjiti, te je utakmica završena rezultatom 102:59 u korist Ludwigsburga.

Vrijedi istaći da će Bosna Royal nakon eliminacije iz Lige prvaka, evropsku sezonu nastaviti u Europa Cupu.